אותה האבן שבמשך מאות שנים שימשה נשים במטבח בתימן, הפכה כיום למכתש והעלי המפורסמים, אבן שעליה שמו צרור כוסברה, צרור פטרוזיליה, צ'ילי אדום שהיה נשבר לחתיכות עסיסיות תחת האבן העליונה ששחקה אותו לתרכובת הזחוק הידועה. המזחקה היא היולדת את השם של הרוטב המופלא החריף: זחוק.

הסיפור המזחקה היא חלק בלתי נפרד מהמטבח הטבעי, עליו נשענו דורות של ילדים, שחיכו נרגשים לפיתה שיצאה מהטבון, ומרחו  בשמחת חיים את הזחוק עליה ורצו לשחק.עשוייה מבזלת שחורה שסופגת את הטעמים ומתכהה בצבעיה אם הלחות של טחינת הפלפלים, היא החוט המקשר בין זכרון הילדות של בועז זהבי למוצר הזחוק של היום. שחיקת התבלינים, התפצחות הפלפל ולבסוף אותה חריפות עוקצנית נותנת חיות לטעמי האוכל. על המזחקה נולד הזחוק, אבן שהכילה הכול וחיברה תערובת צבעונית לחריף המיוחד של זהבי הכרם.

מהי מזחקה?

אותה האבן שבמשך מאות שנים שימשה נשים במטבח בתימן, הפכה כיום למכתש והעלי המפורסמים. על המזחקה שמו צרור כוסברה, צרור פטרוזיליה, צ'ילי אדום שהיה נשבר לחתיכות עסיסיות תחת האבן העליונה ששחקה אותם ביחד לתרכובת הזחוק הידועה. זחוק זהבי לקח את שמו מאבן המזחקה המסורתית.

המזחקה היא חלק בלתי נפרד מהמטבח הטבעי, עשוייה מבזלת שחורה, סופגת את הטעמים ומתכהה בצבעים העשירים של טחינת הפלפלים והתבלינים. אבן מזחקה מחברת בין זכרון הילדות של בועז זהבי למוצר הזחוק של היום. התפצחות הפלפל וגריסת התבלינים נותנים חיות לטעמי האוכל, על המזחקה נולד הזחוק.