סיפור העסק

aba-zehavi

בועז זהבי עלה לארץ מתימן בגיל 6 ללא אם ואב ועבר לגור בקיבוץ. לאחר שהתחתן עם מיכל אף היא יוצאת תימן חזרו אליו זכרונות הילדות דרך התחברות לטעמי האוכל התימני ובעיקר הזחוק. כך הכל התחיל מזכרון ילדות של בועז זהבי, זכרון של מרחבים וטבע, תבלינים ורוטב חריף אדום שנתן לכל מאכל עסיסיות וחריפות.

הסיפור מתחיל בטעם עצמו, חיבור בין חלקים שנותן את השלם, חיבור בין ארומה אופיינית של פלפל צ'ילי אדום, עם של שום ארומטי טחון, כוסברה ותבלינים המיוחדים לזחוק זהבי.

על המוצר הפנים הם של בועז זהבי, שחשב על הזחוק והחליט לפני ארבעים שנה שהזחוק הוא רוטב שיש להפיצו. לאחר עבודה מאומצת בועז סגר את הנוסחה הסודית של רכיבי הזחוק, ומשם הדרך למטבח של כל בית הייתה קצרה.

כאשר שאלנו את בועז זהבי על הזחוק, כך הוא ענה:

"הזחוק הוא מוצר עתיק יומין, והוא היה נחלת אנשים יחידים שאהבו אותו, במשך הזמן המוצר החריף המתוק והבריא הזה שתל בתוך האנשים אהבה אליו שיתגעגעו אל החריף הטוב הזה".

מה רצית להוסיף לאוכל בזחוק? "התחלנו את העסק מתוך אהבה לחריף ולשום, שהוא בותרת ראשנו, שהוא מוצר יסוד חשוב יחד עם הפלפל. רגל אחת פלפל ורגל אחת שום, אחד בלי השני לא ילך. ביחד עם התבלינים הנוספים שאנו מקפידים על איכותם, הזחוק מוסיף לאוכל את הארומה המיוחדת שלו והחריפות שבלעדיה אין עניין".

מה רצית להביא לצרכן בצנצנת הקטנה הזו? "כהייתי מקלף שום הריח שלו היה נותן לי געגועים וחשק למרק סלוף וחילבה. נהנתי מהטעמים ובני מעיי סיפרו לי שהכל טוב בבטן, ואז רציתי להרכיב מהשום עם הריח הטוב והפלפל הטוב עם התבלינים, מוצר במחיר טוב שהצרכן יהנה ממנו. אני חושב שהצלחנו מאד".

סיפור העסק

בועז זהבי עלה לארץ מתימן בגיל 8 ללא אם ואב ועבר לגור בקיבוץ. לאחר שהתחתן עם מיכל, אף היא יוצאת תימן, מצא את עצמו בועז חוזר לזכרונות הילדות בהשפעת טעמי האוכל התימני ובעיקר הזחוק. וכך, מזכרונות ילדות של מרחבים וטבע, וטעמים וניחוחות התחיל הסיפור שלנו. במיוחד דבק בזכרונותיו של בועז רוטב חריף אדום שנתן לכל מאכל עסיסיות וחריפות ודרכו מצא גם את החיבור הנכון בין עבר להווה ולעתיד. לא סתם הפך הזחוק של בועז זהבי לנחלת הכלל ושם נרדף לאוכל תימני חריף.

הסיפור מתחיל בטעם עצמו, חיבור בין חלקים שנותן את השלם, חיבור בין ארומה אופיינית של פלפל צ'ילי אדום ושום ארומטי טחון, כוסברה ותבלינים המיוחדים לזחוק זהבי.

על כל צנצנת מופיעה דמותו של בועז זהבי, שחשב והחליט לפני ארבעים שנה שהזחוק הוא ממרח שיש להפיצו, ומשם הדרך למטבח של כל בית הייתה קצרה.

כאשר שאלנו את בועז זהבי על הזחוק, כך הוא ענה:

"הזחוק הוא מוצר עתיק יומין, והוא היה נחלת אנשים יחידים שאהבו אותו, במשך הזמן המוצר החריף המתוק והבריא הזה שתל בתוך האנשים אהבה אליו וגעגוע אל החריף הטוב הזה".

מה רצית להוסיף לאוכל בזחוק? "התחלנו את העסק מתוך אהבה לחריף ולשום, שהוא כותרת ראשנו, שהוא מוצר יסוד חשוב יחד עם הפלפל. רגל אחת פלפל ורגל אחת שום, אחד בלי השני לא ילך. ביחד עם התבלינים הנוספים שאנו מקפידים על איכותם, הזחוק מוסיף לאוכל את הארומה המיוחדת שלו והחריפות שבלעדיה אין עניין".

מה רצית להביא לצרכן בצנצנת הקטנה הזו? "כשהייתי מקלף שום הריח שלו היה נותן לי געגועים וחשק למרק סלוף וחילבה. נהנתי מהטעמים ובני מעיי סיפרו לי שהכל טוב בבטן, ואז רציתי להרכיב מהשום עם הריח הטוב והפלפל הטוב והתבלינים, מוצר במחיר טוב שהצרכן יהנה ממנו. אני חושב שהצלחנו מאד".

aba-zehavi